FAQ

Zapozanj się z najczęściej zadawanymi pytaniami oraz odpowiedziami.

 

 1. Aby kupić FERTI CARE® personal należy złożyć zamówienie za pomocą formularza zamówienia znajdującego się na www.ferticare.pl w zakładce Kup teraz lub klikając w poniższy link zamówienie.

 2. FERTI CARE® personal - jest zarejestrowanym i dopuszczonym do sprzedaży na terenie Polski wyrobem medycznym. FERTI CARE® personal jest wynikiem prac naukowców z Danii i USA. FERTI CARE® personal jest medycznym wibratorem, wśród wskazań których należy wymienić:
  Zaburzenia wytrysku (ejakulacji) u mężczyzn.
  Zaburzenia funkcjonowania ukadu moczowego u kobiet.
  Zaburzenia funkcjonowania ukadu moczowego u mężczyzn.
  Redukcję spastyczności u osób z uszkodzonym rdzeniem kręgowym.
  Pomocny w planowaniu rodziny u par, gdzie partner cierpi na zaburzenia ejakulacji.
  Rozładowanie napięcia seksualnego u mężczyzn.

 3. Ejakulację za pomocą FERTI CARE® personal osiąga się poprzez przeniesienie wibracji z urządzenia na wędzidełko penisa. FERTI CARE® personal posiada możliwość regulacji częstotliwości i amplitudy drgań, dzięki czemu można dobrać właściwe parametry dla większości użytkowników według indywidualnych potrzeb. Poprzez dobranie właściwych parametrów wibracji FERTI CARE® personal stymuluje odruch wytrysku niezbędny do osiągnięcia ejakulacji czyli wytrysku spermy.
   

 4. Osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym ze względu na ryzyko wystąpienia Dysrefleksji Autonomicznej polecamy, aby pierwsze użycie FERTI CARE® personal odbyło się jednak w obecności lekarza. Lekarz oceni i poinstruje jak należy we właściwy sposób postępować w przypadku wystąpienia objawów Dysrefleksji Autonomicznej. FERTI CARE® personal zawiera instrukcję obsługi, która musi być przestrzegana, należy również bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza. Niestosowanie się do zaleceń i wskazań zawartych w ulotce może doprowadzić do wystąpienia działań niepożądanych.

 5. FERTI CARE® personal został stworzony specjalnie dla pacjentów z chorobami neurologicznymi, którzy nie mogą osiągnąć ejakulacji w naturalny sposób. FERTI CARE® personal może być bezpiecznie stosowany w domu. Jeśli cierpisz również na dysfunkcję kończyn górnych możesz przeszkolić swojego partnera lub opiekuna jak prawidłowo korzystać z FERTI CARE® personal. Z doświadczeń użytkowników wynika, że stosowanie innych podobnych urządzeń, łatwo dostępnych na rynku nie koniecznie może prowadzić do osiągnięcia ejakulacji.

 6. Zalecamy, aby FERTI CARE® personal był używany maksymalnie przez 3 minuty poprzedzone 1 minutową przerwą. Jeżeli nie osiągniesz ejakulacji w trakcie pierwszego cyklu użytkowania możesz  dokonć do 6 powtórzeń jednego dnia, pod warunkiem, że skóra penisa nie wykazuje oznak uszkodzenia, jest w dobrej kondycji oraz nie dochodzi do objawów Dysrefleksji Autonomicznej.
  Nie używaj FERTI CARE® personal częściej niż raz na 24 godziny, chyba że lekarz zaleci inaczej. Optymalne wyniki uzyskuje się przy stosowaniu urządzenia raz na tydzień. Pomoże to zapobiec osłabieniu odruchu ejakulacji (wytrysku). Lekarz poinformuje Cię, jak często można używać FERTI CARE® personal w Twoim indywidualnym przypadku.
   

 7. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tego rodzaju pytanie. Niektórzy mężczyźni mogą osiągnąć ejakulację natychmiast. Inni mogą osiągnąć wytrysk po kilkunastu bądź kilkudziesięciu próbach.
  Jeśli masz problemy z osiągnięciem ejakulacji podczas korzystania z FERTI CARE® personal na ustawieniach zalecanych (2.5mm i 110Hz) spróbuj innych nastawień urządzenia lub skonsultuj się ze swoim lekarzem.

 8. Korzystanie z FERTI CARE® personal może spowodować potencjalne skutki uboczne. Wpływ na skórę: stosowanie FERTI CARE® personal może powodować powstawanie siniaków, krwiaków, na penisie. Możliwe są także inne uszkodzenia skóry członka, które zależne są od ogólnej kondycji skóry penisa. Bezwzględny zakaz używania FERTI CARE® personal jest podczas występowania stanu zapalnego lub uszkodzenia skóry członka. Następne użycie FERTI CARE® personal możliwe jest dopiero po całkowitym wyleczeniu stanu zapalnego lub skóry.

 9. Jeżeli cierpisz na Dysrefleksję Autonomiczną przed pierwszym użyciem FERTI CARE® personal bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem, który poinformuje Cię jak należy postępować w przypadku wystąpienia objawów dysrefleksji autonomicznej.

  Dysrefleksja autonomiczna jest odpowiedzią układu współczulnego na stymulację ze strony trzewi u chorych po urazie rdzenia kręgowego powyżej Th6 (powyżej ośrodka współczulnego). Wyzwalają ją takie czynniki, jak: rozdęcie jelit, przepełnienie pęcherza moczowego, manipulacje instrumentalne w drogach moczowych, zapalenie dróg moczowych, kamica pęcherza moczowego, wrastający paznokieć palucha. Odruchowe pobudzenie układu współczulnego prowadzi do odruchowego skurczu naczyń i wzrostu ciśnienia tętniczego krwi. W warunkach prawidłowych wzrost ciśnienia tętniczego poprzez zatokę szyjną pobudza nerw błędny, prowadząc do rozszerzenia naczyń i bradykardii. Ale wskutek przerwania ciągłości w rdzeniu kręgowym, sygnał ten nie może dotrzeć poniżej miejsca uszkodzenia, co sprawia, że wzrost ciśnienia utrzymuje się. Rozszerzenie naczyń powyżej miejsca uszkodzenia powoduje zaczerwienienie skóry, wzmożone pocenie się. Postępowaniem z wyboru jest usunięcie szkodliwych bodźców oraz podanie nifedyfipiny (bloker kanału wapniowego) 10-20 mg doustnie na 10-15 minut przed rozpoczęciem stymulacji członka. Natychmiast po wystąpieniu wytrysku należy przerwać działanie urządzenia.

 10. Jeśli odczuwasz ból lub doświadczasz bolesnych skurczy podczas korzystania z FERTI CARE® personal należy natychmiast przerwać stosowanie urządzenia i zasięgnąć porady lekarza. Odczuwanie bólu lub skurczy może również być powodowane złą jakością skóry członka. Regularne stosowanie FERTI CARE® personal nauczy Cię, jak należy stosować urządzenie, aby osiągnąć ejakulację bez czucia dyskomfortu.

Strony