Ferticare dla niej

FERTI CARE® personal jest wynikiem ponad dwudziestoletnich badań naukowych nad wpływem mechanicznych drgań - wibracji na układ moczowy i jaki toma wpływ na pęcherz moczowy. Jego twórca - urolog, profesor Sonksen z Danii, który we współpracy z University Hospital of Kopenhaga oraz z specjalistami z USA prowadził badania nad mechaniczną stymulacją nerwów (TMNS – z ang. Transcutaneous Mechanical Nerve Stimulation). W wielu badaniach naukowych dowiódł, że mechaniczna stymulacja nerwów ma korzystny wpływ na problemy urologiczne. FERTI CARE® personal jest łatwym i prostym w stosowaniu urządzeniem (zarejestrowanym wyrobem medycznym dopuszczonym do obrotu), które może być bezpiecznie stosowane w profilaktyce i leczeniu Wysiłkowego Nietrzymania Moczu (WNM).

Jak wskazują światowe badania naukowe jest to bardzo powszechny i częsty problem. Ostatnie badania wykazały, że jedna na cztery kobiety w wieku powyżej dwudziestu lat cierpi na tę wstydliwą przypadłość. Leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu jest różnorodne począwszy od noszenia pieluch, przyjmowania środków farmakologicznych, przez wykonywanie odpowiednich ćwiczeń mięśnia Kegel, aż po zabieg chirurgiczny. Przedstawione powyżej sposoby leczenia mają swoje wady jak i zalety. Najprostsze jest noszenie pieluch – lecz dość krępujące, wstydliwe i kosztowne. Przyjmowanie środków farmakologicznych  powoduje skutki uboczne, ćwiczenia mięśnia Kegla jest czasochłonne i długotrwałe a zabieg chirurgiczny jest metodą inwazyjną.
Od niedawna, dzięki postępowi medycyny jest też nowa, dostępna i skuteczna metoda poradzenia sobie z tym wstydliwym problemem. Badania kliniczne wskazują, że już po sześciu tygodniach regularnego stosowania urządzenia raz na tydzień, badane wskazywały znaczącą redukcję w liczbie niekontrolowanego oddawania moczu. Z 33 badanych 24 (73%) uznano za wyleczone, a 29 (88%) za wyleczone lub badane wskazywały znaczącą poprawę w stosunku do stanu pierwotnego. Badania te możesz zobaczyć w zakładce BADANIA. Journal of American Medical Association w 1998 roku odnotował, że 43% kobiet w różnym wieku cierpi na dysfunkcje seksualne mogące prowadzić do pogłębiającej się depresji. Przyjmowane leki antydepresyjne dodatkowo mogą zmniejszać popęd płciowy.
Podsumowując: zastosowanie techniki TMNS przy pomocy FERTI CARE® personal jest metodą alternatywną, nieinwazyjną, pozbawioną skutków ubocznych i może być stosowana w domu.

Nietrzymanie moczu jest również ważnym problemem społecznym. Wydaje nam się, że dotyka on wyłącznie osób starszych, jest to jednak fałszywe przekonanie ponieważ jak wskazują badania podczas, których przebadano łącznie 27 936 kobiet w wieku powyżej 20 lat, 25% badanych cierpi na nietrzymanie moczu. Wśród przyczyn nietrzymania moczu kobiety na pierwszym miejscu wymieniają osłabienie mięśni dna miednicy (66%), na dalszym miejscu pojawia się menopauza (40%), przebyte infekcje i choroby (36%) oraz zaawansowany wiek (22%). Jednak jak podkreślają eksperci nie są to wyłączne przyczyny dolegliwości. Zarówno do pojawienia, jak i rozwoju tej dolegliwości możemy przyczynić się sami poprzez prowadzenie nieodpowiedniego stylu życia. „...Wiele pacjentek uważa nietrzymanie moczu za dolegliwość nieodłącznie związaną ze starzeniem się, której nie można ani leczyć, ani kontrolować. Cierpią w milczeniu. Nie wiedzą, że nietrzymanie moczu można i trzeba leczyć, a w wielu przypadkach można też pomóc samemu sobie poprzez zmianę nawyków, ćwiczenia itp. Do występowania nietrzymania moczu mogą przyczynić się takie czynniki, jak nadwaga, zbyt intensywny wysiłek fizyczny czy też nadmierna ilość kofeiny w organizmie - tłumaczy doc. Piotr Radziszewski z Katedry i Kliniki Urologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dlatego, gdy zaobserwujemy pierwsze objawy nietrzymania moczu, warto zastanowić się, czy prowadzony przez nas styl życia nie jest szkodliwy i co możemy zrobić, by go zmienić - podsumowuje doc. Radziszewski."

Jedną ze skutecznych metod leczenia tego wstydliwego schorzenia może być regularne stosowanie FERTI CARE® personal, jako urządzenia do ćwiczenia mięśni Kegla.  FERTI CARE® personal jest polecany przez urologów, ginekologów oraz psychologów w zaburzeniach urologicznych, seksualnych i stanach depresyjnych będących następstwem zaburzeń seksualnych.
FERTI CARE® personal jest zatwierdzonym przez FDA (USA – Food and Drug Administration) wyrobem medycznym, który może wspomagać kobiety w tym wstydliwym schorzeniu.  FERTI CARE® personal posiada regulowaną częstotliwość (od 70 do 110 Hz) oraz amplitudę drgań (0,5mm do 3,5mm). Szeroki zakres nastaw urządzenia pozwala na stymulowanie intensywności doznań. Jeśli chcesz już dziś wypróbować  FERTI CARE® personal wystarczy, że go zamówisz. Możesz nabyć go za gotówkę lub na raty.

Pamiętaj: Twoje odczucia i wyniki mogą się różnić od prezentowanych tutaj przypadków, ponieważ zależą od indywidualnych i osobistych uwarunkowań medycznych.